Barcode: 02248400
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 263.2 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 52.6 g |
| of which sugars | 0.0 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Made of: sorbitol, gum base, glycerol, natural and artificial flavors; less than 2% of: hydrogenated starch hydrolysate, aspartame, mannitol, acesulfame k, soy lecithin, xylitol, colors (blue 1 lake, beta-carotene), bht (to maintain freshness).
Allergens
soybeans
Additives
e133
e160a
e160ai
e321
e322
e322i
e420
e421
e422
e950
e951
e967
Related Products in Snacks
Drumstick Squashies Bubblegum Flavour
Swizzels
E NOVA 4
Mammouth pop
Zed Candy
E NOVA 4 Eco-Score B
Mais Balls , Mit Käse
Snackline
E NOVA 4 Eco-Score C
Milkberries
Pergalé
E NOVA 4
Popcorn micro-ondes sucré
Menguy ´s
C NOVA 4 Eco-Score B
Шоколад Спартак "Горький-элитный"
Спартак
E NOVA 4 Eco-Score E
Kit Kay CHUNKY PEAN BUTT
KitKat
E Eco-Score D
Ontbijtkoek
D NOVA 3
Milk dessert
Pergalé
E NOVA 4
Chocolat
Pergalé
E NOVA 4
酥脆浓郁巧克力饼干 咖啡味
goplana, Colian
E NOVA 4 Eco-Score C
Milky Way 2er
Mars
E NOVA 4 Eco-Score D