Barcode: 0022000013392
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 167.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | — |
| Carbohydrates | 66.7 g |
| of which sugars | 0.0 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Made of: sorbitol, maltitol, gum base, acacia, natural and artificial flavors; less than 2% of: glycerol, soy lecithin, aspartame, colors (titanium dioxide, red 3), acesulfame k, sodium bicarbonate, carnauba wax, bht (to maintain freshness).
Additives
e127
e171
e321
e322
e322i
e420
e422
e500
e500ii
e903
e950
e951
e965
Related Products in Snacks
Megachok Vanille
E Eco-Score C
Britaninia Treat Choco Creme Biscuits
Britaninia
E NOVA 4 Eco-Score E
Zart Bitter Schokolade
Schokoliebe
E NOVA 4 Eco-Score D
Wafer Master Limon Kremalı Gofret
Çizmeci Time
E Eco-Score B
Chocolat Lindor
Lindt
E NOVA 4
Premium Chips
Snack Day
D NOVA 3
Mini marshmallows
Belbake
Eco-Score B
Waffelmix-Eimer
Biscotto, Nawarra Süßwaren, Wiesn Schmankerl
E NOVA 4 Eco-Score B
Tortilla Chips Paprika
Snack Day
D NOVA 4 Eco-Score B
Tropical jelly
Hacendado
E NOVA 4 Eco-Score B
mr.bite
E NOVA 4 Eco-Score D
Pain d'épices au miel
Boni Selection
D NOVA 4 Eco-Score A