Barcode: 0029714155615
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 178.0 kcal |
| Fat | 6.7 g |
| of which saturated | 0.6 g |
| Carbohydrates | 20.0 g |
| of which sugars | 1.1 g |
| Fiber | 1.1 g |
| Proteins | 10.0 g |
| Salt | 1.5 g |
Ingredients
Cod, water, corn flour, wheat flour, canola oil, corn starch, corn meal, salt, leavening (sodium bicarbonate, citric acid), sugar, dextrose, garlic, yeast extract, onion. Contains: cod (fish), wheat. Contains bioengineered food ingredients. While we make every effort to remove all bones, some may still be present.
Allergens
fish
gluten
Additives
e330
e500
e500ii
Related Products in Seafood
Morceaux de cabillaud sans peau sans arête
Mon p'tit radeau
A NOVA 1
2 pavés de saumon Tomate Ail Origan
Sacrebleu
A NOVA 3
Rouleau de Saumon Cuit Réfrigéré
La Dieppoise
C NOVA 4
Poêlée lieu noir
Sacrebleu
A NOVA 1
Croustillants de Saumon & emmental
Sacrebleu
D NOVA 4
Filet de cabillaud MSC
SACREBLEU
A NOVA 1
Pavés de Saumon
A NOVA 1
Paves de saumon
A NOVA 1
Filets de bar avec peau
SacreBleu
A
Portion lieu noir msc
Sacrebleu
A NOVA 1
Filet de saumon
Sacrebleu
A NOVA 1
Croustillant lieu & chorizo
Sacrebleu !
B NOVA 4