Barcode: 0658564980254
Orca spice chai
Processing
NOVA 4
Available in
united states
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 361.0 kcal |
| Fat | 22.2 g |
| of which saturated | 16.7 g |
| Carbohydrates | 27.8 g |
| of which sugars | 0.0 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 5.6 g |
| Salt | 0.4 g |
Ingredients
Maltodextrin, coconut oil, black tea powder (7%), sodium caseinate (a milk derivative), emulsifier (mono - and diglycerides), stabilizer (dipotassium phosphate), natural spice blend, emulsifier (soy lecithin), sucralose, natural flavors, salt.
Additives
e322
e322i
e340
e340ii
e471
e955
Related Products in Beverages
Giant eagle, drink mix, grape
Giant Eagle, Giant Eagle Inc.
NOVA 4
Market district, sparkling soda, pomogranate
Market District, Giant Eagle Inc.
E NOVA 4
Giant eagle, mountain fizzr, soda, citrus
Giant Eagle, Giant Eagle Inc.
E NOVA 4
Sugar free green tea drink mix
NOVA 4
Giant eagle, cola soda, cherry cola
Giant Eagle, Giant Eagle Inc.
E NOVA 4
Market district, sparkling soda, blood orange
Market District, Giant Eagle Inc.
E NOVA 4
Giant eagle, nature's basket, drink mix sticks, pineapple
Giant Eagle, Giant Eagle Inc.
NOVA 4
Giant eagle, nature's basket, drink mix sticks, blackberry plum
Giant Eagle, Giant Eagle Inc.
NOVA 4
Italian sparkling mineral water
Giant Eagle, Giant Eagle Inc.
B NOVA 4
Giant eagle, drink mix, pink lemonade
Giant Eagle, Giant Eagle Inc.
NOVA 4
Sugar free grape drink mix
NOVA 4
Giant eagle, nature's basket, drink mix sticks, mango, pineapple
Giant Eagle, Giant Eagle Inc.
NOVA 4