Barcode: 0051500243091
Orchard Berry Jam
by Smucker's
Nutri-Score
E
Processing
NOVA 4
Labels
kosher
no artificial flavors
no preservatives
no artificial colors
orthodox union kosher
Categories
Available in
canada
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 333.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | — |
| Carbohydrates | 86.7 g |
| of which sugars | 73.3 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 0.7 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Sugar, Glucose-fructose, Blueberries, Boysenberries, Red raspberries, Cranberries, Pectin, Citric acid
Additives
e330
e440
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Apple juice
Knouse Foods Inc./Lincoln Division
D NOVA 1
Original Vegan Soy Protein Veggie Burgers
Boca
A NOVA 4
Original vegan veggie burgers
Boca
A NOVA 4
Crunchy Butterscotch Peanut Butter
The Nutty Peanut
C NOVA 3
Rosemary oil
C NOVA 2
Roasted chili oil
B NOVA 2
Truffles
House Of Knipschildt Llc
E NOVA 4
Veggie Protein Cheese Burgers
Boca
A NOVA 4
Original chik’n veggie nuggets
Boca
C NOVA 4
Grissini
Tradizioni d'Italia
D NOVA 4
Original chick’n veggie nuggets
Boca
B NOVA 4
All american classic meatless burger
Boca
A NOVA 4