Barcode: 0071725727879
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 275.0 kcal |
| Fat | 16.3 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 67.5 g |
| of which sugars | 35.0 g |
| Fiber | 7.5 g |
| Proteins | 2.5 g |
| Salt | 0.1 g |
Ingredients
Dried plums (plums, potassium sorbate [a preservative)], dried apricots [apricots, sulfur dioxide (to preserve color)], dried peaches [peaches, sulfur dioxide (added for color retention and as a preservative)], dried apples [apples, sulfur dioxide (to preserve color)].
Additives
e202
e220
Related Products in Snacks
Chocolate Covered Peanuts
Hampton Farms
E NOVA 4
Galler chocolatier, intense dark chocolate collection, cocoa
Galler Chocolatier
E NOVA 4
85% Cocoa Intense Dark Chocolate
Galler, Galler Chocolatier
D NOVA 4
Antonina's Artisan Bakery, Mini Muffins
P & A
D NOVA 4
Mini chocolate bars
E NOVA 4
Mini Muffins
P & A
D NOVA 4
Antonina's, Mini Cupcakes, Blueberry
P & A
E NOVA 4
Mini Muffins
Antonina's Artisan Bakery
D NOVA 4
Antonina's Artisan Bakery, Mini Cupcakes, Zucchini
P & A
E NOVA 4
Double chocolate mini cupcakes
Antonina's Artisan Bakery
E NOVA 4
Antonina's Artisan Bakery, Double Chocolate Cake
P & A
E NOVA 4
Honey Roasted Gourmet Cashews
E NOVA 4