Barcode: 0078264061082
Orchard Fresh, Cinnamon Pecans
Nutri-Score
E
Processing
NOVA 3
Categories
Available in
united states
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 500.0 kcal |
| Fat | 25.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 67.9 g |
| of which sugars | 64.3 g |
| Fiber | 3.6 g |
| Proteins | 3.6 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Pecans, sugar, cinnamon and soybean oil
Related Products in Snacks
Vanilla Greek Yogurt Bar Dipped in chocolatey coating
Clio
E NOVA 4
Quinoa puffs
I Heart Foods Corp.
D NOVA 4
Quinoa puffs
I Heart Foods Corp.
C NOVA 3
Protein Bar, Apple Cinnamon
Exo Inc.
C NOVA 3
Protein Bar
Exo
C NOVA 3
Quinoa puffs
I Heart Keenwah
D NOVA 4
Honey greek yogurt bar wrapped in chocolate, honey
D NOVA 4
Cinnamon sugar pretzels, cinnamon sugar
E NOVA 3
Quinoa puffs
I Heart Foods Corp.
B NOVA 3
Cocoburg, coconut jerky, chili lime, tangy & spicy
Cocoburg
E NOVA 3
Protein bars
Exo
C NOVA 4
Protein Bar
Exo
C NOVA 3