Barcode: 0067311191117
Orchard fruits
by Oasis
Nutri-Score
D
Processing
NOVA 4
Labels
no added sugar
Categories
Available in
canada
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 44.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 11.2 g |
| of which sugars | 9.6 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Fruit juice from concentrate (water, concentrated apple juice, concentrated lemon juice, peach purée, pear purée, apple purée, plum purée), Natural flavour, Concentrated purple carrot juice, Vitamin C.
Related Products in Beverages And Beverages Preparations
Caffeciao Café latte Macchiato
E
Erfrischungsstäbchen Orange-Zitrone
Tomarchio, Excelsior
E NOVA 4
Traube 100% Premium Direktsaft
Trimm
E NOVA 1
Macchiato Espresso
C NOVA 4
Apfelsaft naturtrüb
Trimm
D NOVA 1
Spremuta di Arancia Rossa
Solevita
E
Wendy's, Honest Tropical Green Tea, Small
Wendy's
E
Cappuccino Clássico
Bellarom, Lidl
NOVA 4
Orange juice
Solevita
C NOVA 1
Masseria Metrano Primitivo Salento (2008)
DA C. M. S.R.L., Delicia
E NOVA 4
McDonald's, Powerade Mountain Berry Blast, Medium
McDonald's
E
Taco Bell, Mug Root Beer, 16 Oz
Taco Bell
C