Barcode: 5000234051545
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 247.0 kcal |
| Fat | 0.3 g |
| of which saturated | 0.1 g |
| Carbohydrates | 54.8 g |
| of which sugars | 20.2 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 2.8 g |
| Salt | 0.1 g |
Ingredients
Partially rehydrated prunes (98%), Preservative: Potassium Sorbate
Additives
e202
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Lite fruit cocktail in a blend of fresh 100% peach & pear juice from concentrate, lite
A NOVA 1
Cheese ravioli
B NOVA 4
Fruit cocktail in heavy syrup
A NOVA 3
Lite sliced bartlett pears in 100% pear juice from concentrate, lite
A NOVA 1
No sugar added artificially sweetened fruit cocktail in water, sweetened
A NOVA 4
Fruit cocktail in heavy syrup
A NOVA 3
Lite sliced yellow cling peaches in a blend of fresh 100% peach & pear juice from concentrate, lite
A NOVA 1
Lite fruit cocktail in a blend of fresh 100% peach & pear juice from concentrate, lite
A NOVA 1
Lite chunky mixed fruit in a blend of fresh 100% peach & pear juice from concentrate, lite chunky mixed fruit
A NOVA 1
Cheese tortellini
C NOVA 4
Meat tortellini
C NOVA 4
Spinach & cheese ravioli
B NOVA 4