Barcode: 0731205036098
Orchard Snacks, Blanched Peanuts, Roasted Salted
Nutri-Score
C
Processing
NOVA 3
Categories
Available in
united states
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 589.0 kcal |
| Fat | 50.0 g |
| of which saturated | 7.1 g |
| Carbohydrates | 21.4 g |
| of which sugars | 3.6 g |
| Fiber | 7.1 g |
| Proteins | 25.0 g |
| Salt | 2.0 g |
Ingredients
Peanuts, soybean oil, salt.
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
PFLAUMEN Prunes
Denner
D
Aprikosen Getrocknet
Denner
C
5-KORN-CRACKER
Denner
C NOVA 3
Sultaninen
Denner
D NOVA 3
Noisettes
Denner
A NOVA 1
Mélange de noix
Denner
C NOVA 1
Toast complet intégrale
Denner
B NOVA 3
Amandes
Denner
A NOVA 1
Jus de citron
Denner
B NOVA 1
Chips Salz
Denner
D NOVA 4
Confiture de framboise
Denner
D NOVA 4
Gnocchi
Denner
C NOVA 4