Barcode: 0077890366202
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 467.0 kcal |
| Fat | 26.7 g |
| of which saturated | 3.3 g |
| Carbohydrates | 53.3 g |
| of which sugars | 43.3 g |
| Fiber | 6.7 g |
| Proteins | 10.0 g |
| Salt | 0.2 g |
Ingredients
Dried cranberries, (cranberries, sugar, sunflower oil), almonds (almonds, roasted in safflower oil and salt), dried cherries (red tart pitted cherries, sugar, sunflower oil), walnuts (walnut halves and pieces), pistachio kernels (pistachios, sea salt).
Related Products in Snacks
Wafer rolls chocolate
Flora
E NOVA 4
Jelly Babies
Haribo
E NOVA 4
Flora fine foods, italian waffle cookie pizzelle, anise
Flora, Flora's Distributors Inc.
D NOVA 4
Amaretti soft pistachio cookies
E NOVA 4
Flan nature
Leclerc
D NOVA 4
Nuts of the season
D NOVA 4
Donuts
E NOVA 4
Pina colada almonds
D NOVA 4
Garlic taralli, garlic
E NOVA 3
caramel m&m's
m&m's
E NOVA 4
Key lime almonds
D NOVA 4
Pacific gold orange pecans
D NOVA 4