Barcode: 0824295137483
Orchard valley harvest
Nutri-Score
E
Processing
NOVA 3
Labels
no gluten
no gmos
non gmo project
Categories
Available in
united states, world
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 500.0 kcal |
| Fat | 33.3 g |
| of which saturated | 4.2 g |
| Carbohydrates | 50.0 g |
| of which sugars | 37.5 g |
| Fiber | 4.2 g |
| Proteins | 8.3 g |
| Salt | 0.6 g |
Ingredients
Glazed pecans, dried sweetened cranberries, roasted pepitas, sugar, sea salt, sunflower oil, vegetable oil (peanut and/or sunflower).
Related Products in Snacks
Barre+ focus énergie
IN.PULSE
E NOVA 3
Crumble pomme poire
Hugo, Hugo pâtisserie gourmande
NOVA 3
Le biscuit aux pépites de chocolat et au nougat de Montélimar
Biscuiterie des Collines
NOVA 3
Champikroq
D NOVA 3
Le biscuit à la lavande
Biscuiterie des Collines
NOVA 3
Le Bonheur des Ogres - Nougat from Brittany with Organic Pistachio, 80g (2.8oz)
Le Bonheur des Ogres
E NOVA 3
Krusti'Koeur Carotte - Paprika
biosainz cuisine
D
Nonnette
EARL Miel de l'Yonne - Henry Julien
D NOVA 4
Crumble pomme framboise
Hugo-Patisserie Gourmande
C NOVA 3
Coffret de 12 macarons
La Veggisserie
D NOVA 3
Noir 100% Masse de cacao
cœur de choc
D
Nougat au miel
E NOVA 4