Barcode: 0074601000851
Orchids, whole oysters
by Orchids
Nutri-Score
B
Processing
NOVA 3
Categories
Available in
united states
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 143.0 kcal |
| Fat | 5.4 g |
| of which saturated | 1.8 g |
| Carbohydrates | 10.7 g |
| of which sugars | 0.0 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 12.5 g |
| Salt | 1.0 g |
Ingredients
Oyster, salt, water
Related Products in Seafood
Sardines in tomato sauce
La Cena Fine Foods Ltd
C NOVA 3
Calamares Squid Pieces In Ink Sauce
Bajamar
B NOVA 3
Cooked Shrimp
Sea Snack
B NOVA 4
Bajamar, octopus in marinera sauce
Bajamar
A NOVA 4
Sardines
Palacio Real
B NOVA 3
Bajamar, octopus in vegetable oil
Bajamar
A NOVA 4
Cod-Fish In Biscayan Sauce
La Cena Fine Foods Ltd
C NOVA 3
Sardines
Placid Real
B NOVA 3
Palacio real, bonito in olive oil
Palacio Real
C NOVA 3
Cooked salad shrimp
B NOVA 1
Sardines in Tomato Sauce
ligo
D NOVA 4
Bonito In Tomato Sauce
Palacio Real
D NOVA 3