Barcode: 0010978200876
ORECCHIETTE
by RUMMO
Nutri-Score
A
Processing
NOVA 1
Labels
no gmos
non gmo project
Categories
Available in
united states, world
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 200.0 kcal |
| Fat | 1.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 41.0 g |
| of which sugars | 2.0 g |
| Fiber | 2.0 g |
| Proteins | 8.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Durum wheat semolina.
Allergens
gluten
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Apple juice
Knouse Foods Inc./Lincoln Division
D NOVA 1
Truffles
House Of Knipschildt Llc
E NOVA 4
Crunchy Butterscotch Peanut Butter
The Nutty Peanut
C NOVA 3
Angel hair, whole wheat macaroni product
Meijer Naturals
A NOVA 1
Quinoa white
Meijer
A NOVA 1
Penne rigate whole wheat macaroni product
Meijer
A NOVA 1
Applesauce
Clover Valley
C NOVA 4
maple pecan granola
Meijer
D NOVA 4
Rosemary oil
C NOVA 2
Roasted chili oil
B NOVA 2
Grissini
Tradizioni d'Italia
D NOVA 4
Applesauce With Strawberry Puree
Clover Valley
B NOVA 4