Barcode: 8034003356606
Orecchiette Baresi
Nutri-Score
A
Processing
NOVA 1
Labels
incorrect data on label
incorrect nutrition facts on label
Categories
Available in
france
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 359.0 kcal |
| Fat | 1.7 g |
| of which saturated | 0.4 g |
| Carbohydrates | 74.0 g |
| of which sugars | 3.0 g |
| Fiber | 2.0 g |
| Proteins | 12.0 g |
| Salt | 0.2 g |
Ingredients
Semola di GRANO duro.
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
CHEESE & GARLIC CROUTONS
Fresh Gourmet
D NOVA 4
Garden herb premium croutons
Fresh Gourmet
E NOVA 4
Crushed Tomatoes
Red Spoon
A NOVA 3
Delifruit, cherry in heavy syrup
Delifruit
D NOVA 3
Mct pure - huile de coco
E
Crushed Tomatoes With Garlic
Sanlakol Ltd.
B NOVA 3
Delifruit, orange slices in heavy syrup
Delifruit
D NOVA 3
Crushed Tomatoes With Onion
Sanlakol Ltd.
A NOVA 3
Mochi Ice Cream With Green Tea
E NOVA 4
Country Ranch Premium Croutons
Fresh Gourmet
E NOVA 4
Crunchy Granola Bar
Wingreens Harvest
NOVA 4
Crushed tomatoes with basil
Sanlakol Ltd.
C NOVA 3