Barcode: 8001250120915
Orecchiette, Nudeln
by De Cecco
Labels
green dot
made in italy
Categories
Available in
belgium, france, germany, italy, switzerland
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 351.0 kcal |
| Fat | 1.5 g |
| of which saturated | 0.3 g |
| Carbohydrates | 69.0 g |
| of which sugars | 3.4 g |
| Fiber | 2.9 g |
| Proteins | 14.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Hartweizengrieß
Allergens
gluten
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Beer Battered Mushrooms 4360
Kettle Brau
C NOVA 4
Naan Brot
D NOVA 4
Festligt Potato Crisps with Pickled Mushroom Flavour
IKEA
D NOVA 4
Kellogg low fat granola without raisins 37.5lb 1ct
D NOVA 4
Baguette Knoblauch
Clever
E NOVA 3
Premium Dill Pickle Slices 4815
Riverside Foods
D NOVA 4
Romaine hearts
Tesco
A NOVA 1
Original greek pita (flatbread)
C NOVA 4
Bio-Dinkel Flocken
Seitenbacher
A NOVA 1
Battered Cauliflower With Cheese 4756
Riverside Foods
C NOVA 4
Battered Broccoli With Cheese 4760
Riverside Foods
C NOVA 4
Unwaxed lemons
Tesco
A NOVA 1