Barcode: 0891617002743
Oregon hazelnut
Nutri-Score
C
Processing
NOVA 1
Labels
organic
Categories
Available in
united states
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 629.0 kcal |
| Fat | 59.4 g |
| of which saturated | 5.2 g |
| Carbohydrates | 17.5 g |
| of which sugars | 0.0 g |
| Fiber | 10.5 g |
| Proteins | 10.5 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Organic, raw hazelnuts
Related Products in Snacks
Sausage sticks
Old Wisconsin
E NOVA 4
Sea salt light & crunchy pita chips, sea salt
D NOVA 3
Pita chips
D NOVA 3
Light & crunchy pita chips
C NOVA 4
Light & crunchy pita chips
D NOVA 3
Blue corn
Trader Joe's
B NOVA 3
Garlic herb light & crunchy pita chips, garlic herb
Pita Chips
D NOVA 3
Pita chips
D NOVA 3
Simply fruit & nut bar
Simply, Life Choice
D NOVA 4
Simply fruit & nut bar
Simply, Life Choice
C NOVA 4
Multigrain sea salt light & crunchy pita chips
C NOVA 3
Pita chips
D NOVA 3