Barcode: 0891617002729
Oregon Pumpkin Seeds
Labels
organic
Categories
Available in
united states
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 567.0 kcal |
| Fat | 46.7 g |
| of which saturated | 11.7 g |
| Carbohydrates | 20.0 g |
| of which sugars | 3.3 g |
| Fiber | 10.0 g |
| Proteins | 30.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Organic, raw, styrian pumpkin seeds grown in oregon.
Related Products in Snacks
Coconut Cocoa Truffle Bar
Honey Mama's
E NOVA 3
Soft-baked cookies
Hampton Creek Inc.
E NOVA 4
Fruit & protein pack
A NOVA 4
Peruvian Raw Cocoa Truffle Bar
Honey Mama's
E NOVA 3
Cacao-Nectar Bar
Nectar Foods
E
Lemon Blueberry Blonde Truffle Bar
Honey Mama's,Enjoy Life Natural Brands Llc
E NOVA 3
Just, Non-Gmo Cookies, Double Chocolate Espresso
Hampton Creek Inc.
E NOVA 4
Oregon Peppermint Cacao-Nectar Bar
Honey Mama's
E NOVA 3
Peanut Butter Cookies
Hampton Creek Inc.
E NOVA 4
Honey mama's mayan spice cacao nectar bar
E
Orange peach fruit & protein pack
A NOVA 4
Real coconut cream
Smash pack
NOVA 4