Barcode: 20118761
Орехи макадамия
by Alesto
Labels
nutriscore
nutriscore grade c
triman
Categories
Available in
bulgaria, croatia, germany, hungary, spain
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 760.0 kcal |
| Fat | 77.1 g |
| of which saturated | 13.3 g |
| Carbohydrates | 4.8 g |
| of which sugars | 4.6 g |
| Fiber | 6.7 g |
| Proteins | 8.3 g |
| Salt | 0.7 g |
Ingredients
99,3 % орехи макадамия, 0,7 % трапезна сол. Може да съдържа следи от други ядки и фъстъци.
Allergens
nuts
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Cut Green Beans
Great Value
A NOVA 3
Steam in bag broccoli florets
Sams
NOVA 1
100% pure canola oil
B NOVA 2
Sweet cream coffee creamer
Great Value
D NOVA 4
Pineapple Tidbits
Great Value
C NOVA 1
Mozzarella Style Shred
Great Value
C NOVA 4
Natural Sliced Strawberries
Member's Mark
A NOVA 1
Coffee Creamer
Great Value
D NOVA 4
Mixed Vegetables
Member's Mark
A NOVA 3
Natural Blueberries
Member's Mark
A NOVA 1
Peppermint Bark Coffee Creamer
Great Value
D NOVA 4
Natural sliced strawberries
A NOVA 1