Barcode: 7622201459826
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 555.0 kcal |
| Fat | 34.0 g |
| of which saturated | 4.6 g |
| Carbohydrates | 58.0 g |
| of which sugars | 57.0 g |
| Fiber | 2.1 g |
| Proteins | 3.8 g |
| Salt | 0.2 g |
Ingredients
Сахар, масло подсолнечное, сыворотка сухая молочная, фундук обжаренный тертый, молоко сухое обезжиренное, какао-порошок, масло какао, эмульгатор (лецитин подсолнечный), соль, ароматизаторы. Может содержать следы арахиса, других орехов и пшеницы.
Allergens
milk
Related Products in Breakfasts
Organic raw honey, tropical blossom
D NOVA 2
Local washington pure & unfiltered simply raw honey
D NOVA 2
Montana white clover blossom pure & unfiltered simply raw honey
D NOVA 2
Buckwheat blossom pure & unfiltered simply raw honey
Glory Bee
D
California orange blossom simply pure & unfiltered raw honey
D NOVA 2
Pure & unfiltered simply raw honey
D NOVA 2
Original
E NOVA 4
Raw Honey, Blueberry Blossom
Glorybee
D NOVA 2
Raw blackberry honey glorybee
Glory Bee
D
Meadowfoam blossom pure raw honey
D
Montana white clover blossom pure & unfiltered simply raw honey
D NOVA 2
Raw raspberry blossom honey, raspberry blossom
Glorybee Inc.
D NOVA 2