Barcode: 58593271
Oreilletes
by BodyArmor
Nutri-Score
D
Processing
NOVA 4
Labels
nutriscore
nutriscore grade d
Categories
Available in
spain
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 469.0 kcal |
| Fat | 22.2 g |
| of which saturated | 2.5 g |
| Carbohydrates | 59.3 g |
| of which sugars | 26.3 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 6.8 g |
| Salt | 0.4 g |
Ingredients
Filtered Water, Citric Acid, Dipotassium Phosphate (Electrolyte), Vegetable Juice Concentrate (Color), Stevia Sweetener, Magnesium Oxide (Electrolyte), Natural Fruit Punch Flavor with other Natural Flavors, Ascorbic Acid, Calcium D-Pantothenate (Vitamin B5), Niacinamide (Vitamin B3), alpha-Tocopheryl Acetate (Vitamin E), Zinc Oxide (Electrolyte), Pyridoxine Hydrochloride (Vitamin B6), Vitamin A Palmitate (Vitamin A), Folic Acid (Vitamin B9), Cyanocobalamin (Vitamin B12)
Additives
e330
e340
e340ii
Related Products in Sports Drink
Zero Sugar Energy caffeine
Aqua viva
A NOVA 4
Electrolyte Drink Mix Watermelon
Cure
E NOVA 4
Electrolit ZERO Strawberry Banana
Electrolit
A NOVA 4
Electrolyte Drink Mix
LMNT
E NOVA 3
Gatorade zero sugar lemon lime
Gatorade
A NOVA 4
Electrolyte Drink Mix Raspberry Melon
Liquid I.V.
D NOVA 4
Maximus lime
Maximus
C NOVA 4
LYTE PEACH MANGO SPORTS DRINK
BODYARMOR
A NOVA 4
ELECTROLYTE DRINK MIX - Watermelon Salt
LMNT
NOVA 4
Watermelon Strawberry
BODYARMOR
NOVA 4
HYDRATION+ Powder Variety Pack
PRIME
D NOVA 4
ELECTROLYTE DRINK - CITRUS FLAVOURED
Gatorade
B