Barcode: 3580280745213
Oreillettes glace
Labels
artisanal production
triman
Available in
france
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 562.0 kcal |
| Fat | 29.0 g |
| of which saturated | 5.9 g |
| Carbohydrates | 68.0 g |
| of which sugars | 29.0 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 8.2 g |
| Salt | 0.5 g |
Ingredients
Farine de _blé_, eau, _œufs_, huile de tournesol oléique 30%, sucre, arôme, sel
Allergens
eggs
gluten
Related Products in Snacks
snack grão de bico crocante
Bean'Go
A NOVA 4
Chocolat cru Fraise & Cardamome 80% cacao
ISWARI
E NOVA 4
Bolachas de Canela & Gengibre
Semear
E NOVA 4
Crackers Ondina Alho e Orégão
E NOVA 3
Sabor Morango Maçã Crocante Sticks
Fruut
D NOVA 4
Brioche Croissants
Valle Doce
D NOVA 4
Popias Capela
Pedro Capela
E NOVA 3
pastilhas de chocolate de leite
Pintarolas,Imperial
E NOVA 4
Rebuçados de Mango
NOVA 4
Rebuçados de Castanha
NOVA 4
Pastéis de Feijão
Casa Benjamim
E NOVA 3
Beango
A