Barcode: 8410909172999
Orejón de albaricoque
by Ferradura
Nutri-Score
D
Processing
NOVA 1
Labels
green dot
Categories
Available in
spain
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 241.0 kcal |
| Fat | 0.5 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 62.6 g |
| of which sugars | 53.4 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 3.4 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Albaricoque y conservador E-220 (_sulfitos_)
Allergens
sulphur dioxide and sulphites
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
tumma siemennetön viinirypäle
Rainbow
A NOVA 1
Iso Täysjyvälaurahiutale
Myllärin
A NOVA 1
Omppu, hamppu & vattu granola
Helsinki Mills
C NOVA 4
Vihanneksenmakuinen nuudeli
Rainbow
NOVA 4
Maissi esikeitetty
Rainbow
C NOVA 3
Rolled oats
Helsinki Mills The Nordic Oatventure
A NOVA 1
Siemen inkivääri granola
Helsinki Mills
C NOVA 4
Master's muesli
Myllärin by Helsinki Mills
A NOVA 3
Gluteeniton kaurapuuro omena-kaneli
Myllärin
C
Overnight Oats
Helsinki Mills
A NOVA 1
Ananas-mandariini juoma
Rainbow
E NOVA 4
myllärin tumma sämpyläjauho
myllärin
A NOVA 1