Barcode: 0758940583533
Organic 3 bean blend
Nutri-Score
A
Processing
NOVA 3
Labels
organic
Categories
Available in
united states
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 77.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 14.6 g |
| of which sugars | 0.8 g |
| Fiber | 3.8 g |
| Proteins | 5.4 g |
| Salt | 0.3 g |
Ingredients
Water, organic kidney beans, organic pinto beans, organic black beans, sea salt.
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Brins - Strawberry Lemongrass Jam, 7.5oz (212.6g) Jar
Brins
D NOVA 4
chicorée nature soluble
Leroux
B
Oh Snap! Ginger + Molasses Organic Granola, Oh Snap!
Banner road baking company
C NOVA 4
Dinner twins
C NOVA 3
Happy Campers, Wild Buns
Ljl Enterprises Inc.
C NOVA 4
Rosemary grapefruit marmalade, rosemary grapefruit
D NOVA 4
Soft white with organic honey & organic apple cider
A NOVA 4
Brins - Banana Jam with Whole Bean Vanilla, 7.5oz (212.6g) Jar
Brins
D NOVA 4
Whole wheat bread with organic honey
A NOVA 4
kickstart granola
Banner Road Baking Company
C
Cold pressed passion fruit exotic juice, passion fruit
C NOVA 4
The Lancaster Food Co, Sandwich Rye
Lancaster's Own
A NOVA 4