Barcode: 00382854
Organic 3 cheese pizza
Nutri-Score
D
Processing
NOVA 3
Labels
organic
usda organic
Categories
Available in
united states
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 217.0 kcal |
| Fat | 7.9 g |
| of which saturated | 7.9 g |
| Carbohydrates | 28.0 g |
| of which sugars | 5.3 g |
| Fiber | 2.4 g |
| Proteins | 10.1 g |
| Salt | 0.4 g |
Ingredients
Organic Wheat Flour, Organic Tomato Puree, Water, Organic Low-Moisture Part-Skim Mozzarella Cheese (Milk, Salt, Microbial Enzyme, Lactic Acid Starter Culture), Organic Fontal Cheese (Milk, Microbial Enzyme, Salt, Lactic Acid Starter Culture), Organic Aged Cheese (Milk, Salt, Microbial Enzyme), Organic Sunflower Oil, Salt, Yeast, Organic Extra Virgin Olive Oil, Organic Oregano
Related Products in Meals
Maigre de boeuf seche au poivre
Kenza Halal
E NOVA 4
Pizza setas
Biográ
C NOVA 3
Pizza Fresca York i Formatge
Condis
B NOVA 4
Sopa de sémola con verduras
INT-SALIM
NOVA 4
Potbelly Sandwich Shop, Chicken Enchilada Soup, Side
Potbelly Sandwich Shop
D
Arroz con Espelta
Natursoy, Nutrition & Santé Iberia S.L., Nutrition & Santé S.A.S., Otsuka Holdings Co. Ltd., Otsuka Pharmaceutical Co. Ltd.
A NOVA 4
Carpaccio de vacuno
Roler
C NOVA 4
Arroz Meloso Cn Carrillada De Cerdo Estofada
Tappers
C NOVA 3
Soupe de poissons sauvages a la boulonnaise
J.C. David
B NOVA 3
Arroz con quinoa
Natursoy
C NOVA 3
Callos con garbanzos
O.Villa
NOVA 4
Empanada
mendoza
C NOVA 4