Barcode: 0036593110161
Organic 3 Seed Kale Crackers
by RW Garcia
Nutri-Score
D
Processing
NOVA 3
Labels
no gluten
organic
no gmos
usda organic
non gmo project
Available in
united states, world
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 500.0 kcal |
| Fat | 25.0 g |
| of which saturated | 3.6 g |
| Carbohydrates | 60.7 g |
| of which sugars | 0.0 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 7.1 g |
| Salt | 0.4 g |
Ingredients
organic stone ground white corn, organic sunflower and/or organic safflower oil, organic flaxseed, organic black sesame seeds, organic chia seeds, organic kale, organic kale flakes, sea salt. allergy information: made in a facility that uses dairy, soy, sesame seeds and flaxseed.
Related Products in Snacks
Crackers non salati in superficie
Carrefour
C
Amaretti classici
Carrefour
E NOVA 4
Frollini integrali
Carrefour
C NOVA 4
Carrefour Biscocereali Frutta
Carrefour
D NOVA 4
Crostata
Carrefour
D NOVA 3
petali di cracker
Carrefour
D NOVA 3
Colomba senza canditi
Carrefour
E NOVA 4
Biscotto al farro con gocce di cioccolato
Carrefour BIO, Carrefour
D NOVA 4
Frollini con zucchero di canna e grano saraceno
Carrefour
D NOVA 4
Biscotto con farina integrale Di farro
Carrefour BIO
D NOVA 4
biscotti con fiocchi di avena e cacao
carrefour
C NOVA 4
Cracker Salati con Granelli di Sale in Superficie
Carrefour
D