Barcode: 0003003408467
Organic 50/50 blend
Labels
organic
Available in
united states
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 24.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 3.5 g |
| of which sugars | 0.0 g |
| Fiber | 1.2 g |
| Proteins | 2.4 g |
| Salt | 0.2 g |
Ingredients
Organic baby spinach, organic spring mix (may contain some or all of the following baby whole leaf varieties: organic green leaf, organic mizuna, organic green romaine, organic tango, organic green oak, organic green chard, organic baby spinach, organic arugula, organic frisee, organic tatsoi, organic mache, organic red chard, organic red leaf, organic lolla rosa, organic red romaine, organic red mustard, organic radicchio, organic red oak, organic beet tops).
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Muesli croustillant quinoa chocolat
Auchan, Auchan Bio
D NOVA 3
Tagliatelles, St Jacques*, petits légumes et sauce pestoLes lettres en fin de numéro de lot indiquent l'espèce et l'origine de la noix de St Jacques utilisée dans la recette: *Zygochlamys patagonic
Auchan
B NOVA 4
Muesli fruits rouges
Auchan Bio
C NOVA 3
Muesli fruits et baies
Auchan Bio
A NOVA 3
Muesli croustillant fruits secsRaisins, Figues, Noix de coco, Bananes, Amandes, Abricots, Noisettes
Auchan Bio
D NOVA 3
Muesli Fruits et NoixRaisins, Noisettes, Noix de coco
Auchan Bio
B NOVA 3
Flocons 5 céréales
Auchan Bio,Auchan
A NOVA 1
Les Pralinés
Vendome
E NOVA 4
Flocons d'Avoine
AUCHAN, Auchan Bio
A NOVA 3
Muesli croustillant chocolat
Auchan, Auchan Bio
C NOVA 3
Pâtes de fruits saveurs abricot, mûre, poire
Auchan
D NOVA 4
Muesli croustillant graines Courge, Tournesol
Auchan, Auchan Bio
C NOVA 3