Barcode: 5053827188142
Organic
by Kellogg's
Nutri-Score
C
Processing
NOVA 4
Labels
organic
eu organic
no added sugar
Categories
Available in
france
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 345.0 kcal |
| Fat | 2.0 g |
| of which saturated | 0.4 g |
| Carbohydrates | 69.0 g |
| of which sugars | 13.0 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 9.0 g |
| Salt | 0.1 g |
Ingredients
Wholewheat (74%), Raisins*(23%), Humectant (Glycerol)*. *Organic.
Additives
e422
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Bread, tomato herb
D NOVA 4
Organic Toasted Coconut Muesli Cereal
Simply Balanced, Target Stores
C NOVA 4
Unsweetened Keto Creamer, Unsweetened
Slimfast
E NOVA 4
The Original Superfood Granola, Original
C NOVA 4
spaghetti
pastazara
NOVA 1
Maple Pecan Granola
Origin Breads
B
Macaroni
By Sainsbury's,Sainsbury's
A NOVA 1
Spaghetti
Lindt & Sprüngli
A NOVA 1
reaper hot sauce
pepper palace
NOVA 3
Rigatoni macaroni product
A NOVA 1
Penne Rigate
pastaZARA
Farine de noix de coco bio
Bulk
C NOVA 1