Barcode: 0079893502304
Organic 7 grains & lentils blend
Nutri-Score
C
Processing
NOVA 3
Labels
organic
Categories
Available in
united states
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 169.0 kcal |
| Fat | 2.4 g |
| of which saturated | 0.4 g |
| Carbohydrates | 29.3 g |
| of which sugars | 0.4 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 4.8 g |
| Salt | 1.1 g |
Ingredients
Water, organic parboiled brown rice, organic rye, organic bulgur (durum wheat), organic wheat berries, organic wild rice, organic green lentils, organic extra virgin olive oil, organic red quinoa, organic white quinoa, sea salt.
Related Products in Meals
Tortilla Patata con chorizo
Hacendado
C NOVA 3 Eco-Score B
Soupe marocaine Harira
Ideal
NOVA 4
Tomate y Mozzarella
Rana
C NOVA 4
Gyoza, Gemüse
Chef Select
B NOVA 4
RISOTTO Gallo PRONTO RISO dal 1856 2 Min MIN MIN O
Gallo
NOVA 4
medaglioni basil & pine nuts
Italiamo
C NOVA 4
Empanada de atún
Hacendado,Delicias Coruña
C NOVA 4
Tasty Food In A Bottle Saveur vanille
Envia
NOVA 4 Eco-Score B
Semi-Dried Tomat, Buffalo Mozzarella & Basil Pesto Woodfired Sourdough Pizza
Lidl
D NOVA 4
Sopa
Pleno Sabor
C NOVA 3
Poulet à la crème torsades & champignons forestiers
William Saurin
B NOVA 4 Eco-Score E
Oriental dolmas, stuffed vine leaves with rice
eridanous
C NOVA 4