Barcode: 0850028051634
organic 8-pop party pack
by Jonny Pops
Nutri-Score
C
Processing
NOVA 4
Labels
organic
vegetarian
kosher
usda organic
vegan
Categories
Available in
united states
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 80.4 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 19.6 g |
| of which sugars | 19.6 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Purified Water, Organic Cane Sugar, Organic Fruit and Vegetable Juice for Color, Organic Orange Juice Concentrate, Citric Acid, Natural Flavors, Organic Stablizer( Organic Guar Gum, Organic Gum Acacia), Organic Natural Flavors, Organic Cherry Juice Concentrate, Organic Spirulina Extract for Color, Organic Turmeric for Color, Salt. *Manufactured on equipment that process products containing milk, coconut, and soy. *Made in a peanut free facility
Additives
e100
e330
e412
e414
Related Products in Desserts
Rice Pudding
Reina
C NOVA 4
Traditional Egg Flan
Reina
D NOVA 4
Flan
Reina Meals Llc
C NOVA 4
King of pops, handcrafted all-natural pops, chocolate sea salt
King Of Pops
E NOVA 4
Rice Pudding
Reina Meals Llc
C NOVA 4
Vanilla Pudding
Reina Meals Llc
C NOVA 4
Cheese Flan
Reina
C NOVA 4
Coffee Flan
Reina
D NOVA 4
Caramel Flan
Reina
C NOVA 4
Coconut Flan
Reina
C NOVA 4
Handcrafted all-natural pops
King Of Pops Inc.
C NOVA 3
King Of Pops, Handcrafted Pops, Raspberry Lime
King Of Pops Inc.
C NOVA 3