Barcode: 5060465811417
Organic Açai
by PACK'D
Nutri-Score
A
Processing
NOVA 1
Labels
organic
eu organic
non eu agriculture
eu agriculture
eu non eu agriculture
gb org 04
soil association organic
Categories
Available in
united kingdom
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 82.0 kcal |
| Fat | 7.1 g |
| of which saturated | 1.7 g |
| Carbohydrates | 3.3 g |
| of which sugars | 0.0 g |
| Fiber | 2.8 g |
| Proteins | 1.2 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Organic Açai (100%).
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Néctar de laranja, cenoura e manga - Vital equilíbrio
Compal
C NOVA 4
Joi Laranja
Joi
D NOVA 4
Laranja sem gás
Joi
D NOVA 4
Maçã
B!,SUMOL+COMPAL
D NOVA 4
compal
compal
E
Nobre Vegalia Escalope Vegetariano
Nobre
A NOVA 4
Néctar de cereja e maçã
Compal
E NOVA 3
Feijão Preto
Compal, SUMOL COMPAL
B NOVA 4
Compal Clássico Néctar Laranja
Compal
D NOVA 3
Clássico Néctar Goiaba
Compal
E NOVA 3
White Beans
Compal da Horta
B NOVA 3
Feijão Preto
Compal, SUMOL+COMPAL
A NOVA 3