Barcode: 0070114011377
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 87.1 kcal |
| Fat | 2.5 g |
| of which saturated | 0.6 g |
| Carbohydrates | 15.4 g |
| of which sugars | 8.3 g |
| Fiber | 2.9 g |
| Proteins | 1.2 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
organic acai puree (water, organic acai, citric acid), organic banana puree (organic bananas, citric acid, ascorbic acid), organic strawberries, organic wild blueberries, organic oats, organic honey, organic high oleic sunflower oil, sea salt
Additives
e330
Related Products
Filets d'anchois marinés au naturel
Delicemer
D NOVA 3
Oeufs de saumon rose du Pacifique
E NOVA 3
Filets d'anchois marinés à l'orientale
Delicemer
E NOVA 3
Filets d'anchois marinés à la catalane
Delicemer
E NOVA 3
Rollmops - Filets de hareng marinés au vinaigre
Delicemer
D NOVA 4
Thon piquant à tartiner
D NOVA 4
Rollmops
Delicemer
D NOVA 4
Filets d'anguille fumée
Delicemer
D
Tarama premium
MSC
E NOVA 3
Filets d'Anchois allongés à l'huile de tournesol
Papa Falcone
E NOVA 3