Barcode: 0079893982205
Organic acai puree
Nutri-Score
A
Processing
NOVA 4
Labels
organic
Categories
Available in
united states
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 70.0 kcal |
| Fat | 5.0 g |
| of which saturated | 1.5 g |
| Carbohydrates | 4.0 g |
| of which sugars | 0.0 g |
| Fiber | 3.0 g |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.1 g |
Ingredients
Organic acai puree (filtered water, organic acai), less than 0.5% of: organic soy lecithin, citric acid.
Additives
e322
e322i
e330
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Pistachios
Wonderful
C
Pistachi sale e pepe
Wonderful
E NOVA 4
Sweet chili pistachios
Wonderful
E NOVA 4
Honey Roasted Pistachios
Wonderful
D NOVA 4
Pistaches XXL Grillées Sans Sel
Wonderful
B NOVA 1
Salt and Pepper Pistachios
Wonderful
E NOVA 4
Pistachios No Shells Multipack
Wonderful
E NOVA 3
Pistachios Natural Raw
Wonderful
A NOVA 1
sweet chili flavor
Wonderful pistachios
E NOVA 4
Wonderful Honey Roasted Pistachios
Wonderful
D NOVA 4
Pistachios Honey Roasted No Shells
Wonderful
D NOVA 4
Roasted Unsalted Pistachios
Wonderful
B