Barcode: 9421014070543
ORGANIC ACTIVATED SIX SEEDS
by Venerdi
Nutri-Score
C
Processing
NOVA 3
Categories
Available in
new zealand
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 239.0 kcal |
| Fat | 8.0 g |
| of which saturated | 2.3 g |
| Carbohydrates | 34.5 g |
| of which sugars | 1.0 g |
| Fiber | 4.3 g |
| Proteins | 5.3 g |
| Salt | 0.6 g |
Ingredients
Activated seed mix, organic sourdough,brown rice flour, tapioca starch, corn starch, palm oil, Flax fibre, natural corn flour, rice syrup, rice starch, salt, vegetable gum,
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Apple juice
D NOVA 1
Cut italian green beans
C NOVA 3
Southern style whole okra
A NOVA 1
Southern style collard greens
A NOVA 1
Orange juice
C NOVA 1
Pinto Beans
Always Save
A NOVA 1
Concentrated apple juice
D NOVA 1
Lemonade
D NOVA 4
Whole strawberries
A NOVA 1
Cut leaf spinach table staples
Best Choice
A NOVA 1
Orange juice
C NOVA 1
Lemonade
D NOVA 4