Barcode: 0072223001034
organic agave
Processing
NOVA 1
Categories
Available in
united states
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 286.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 76.2 g |
| of which sugars | 0.0 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | — |
Ingredients
Agave nectar
Related Products in Sweeteners
My Dietor 40 bustine
Sperlari
B NOVA 4
Hagelzucker
Diamant
Eco-Score A
Maple Syrup
MCENNEDY
NOVA 2 Eco-Score A
Vollrohr Zucker
DmBio
E NOVA 2 Eco-Score A
Zucker
Jeden Tag
E NOVA 2
Puderzucker
Wiener Zucker, Agrana
E NOVA 2
Cukier Biały
Pfeifer & Langen, ja!, Ja! Natürlich.
E Eco-Score A
Sciroppo di agave bio
Equilibra
D Eco-Score D
Fein Zucker
Südzucker
E NOVA 2
Sucre de canne roux
La Vie Claire
E NOVA 2 Eco-Score B
Бяла захар
Захира
E NOVA 2
Zucker
ja!
E