Barcode: 0077652100235
Organic agave nectar sticks
Nutri-Score
B
Processing
NOVA 2
Labels
organic
Available in
united states
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 24.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 5.9 g |
| of which sugars | 5.9 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Organic agave nectar.
Related Products in Breakfasts
Honey
D NOVA 2
nucolato crunchy
C NOVA 4
Honey
Bee Well
D NOVA 2
Pure Honey
Sasse's Apiary
D NOVA 2
Hazelnut & Chocolate Spread
Sävor
E NOVA 4
Chocosquish
Les Fermes Marcello
E NOVA 4
Crème de chocolat et noisettes
Favuzzi
E
Honey
Miel nature
E NOVA 2
Mitica, raw lime honey
Mitica
D NOVA 2
Honeycomb in Wild Flower Honey
Beehoneys
E NOVA 2
Haskap Honey Spread
Prarie Hill Farms Ltd.
D NOVA 4
Creme de noisettes de sicile
Favuzzi
E NOVA 4