Barcode: 5010067307030
Organic Agave Syrup Plain
by Silver Spoon
Nutri-Score
D
Processing
NOVA 1
Labels
organic
eu organic
no artificial flavors
no artificial preservatives
non eu agriculture
gb org 05
no artificial colors
no artificial colours or flavours
Categories
Available in
united kingdom
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 307.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 76.3 g |
| of which sugars | 66.0 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Organic Agave Syrup.
Related Products in Sweeteners
Sucre cristallisé en moreaux
Dia
E
Edulcorante
Eliges
NOVA 4
Sucre Roux de Canne
Dia
E NOVA 2
Sucralosa en polvo
Eroski
NOVA 4
Edulcorante líquido
Dia
NOVA 4
Edulcorante líquido
Eroski
NOVA 3
Sucre glace
Dia
NOVA 2
Nubes de azúcar
DiaDE FANTASIA
E NOVA 4
Panela de caña integral
Spar
E
Edulcorante en comprimidos
Eroski
NOVA 4
Edulcorante en polvo
Eroski
Sucre en poudre
Dia
E