Barcode: 0225299108637
Organic Aged Cheddar Cheese
Available in
united states
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 428.6 kcal |
| Fat | 35.7 g |
| of which saturated | 21.4 g |
| Carbohydrates | 0.0 g |
| of which sugars | 0.0 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 25.0 g |
| Salt | 1.9 g |
Ingredients
Organic pasteurized cows' milk, salt, starter culture, microbial rennet
Related Products
Harvest Snaps Sour Cream & Chive Crunchy Lentil Rings
Harvest Snaps
C NOVA 4
Fries Salt & Vinegar
Seabrook
C NOVA 4
Fish & Chips
NOVA 4
Pickled Onion Rings
Seabrook
NOVA 4
Chilli Heat
Seabrook
A NOVA 4
Loaded bites bbq beef
NOVA 4
SN ופ Seabrook THE BAGFUL PUFFS CHEESE FLAVOUR COR
Seabrook
NOVA 4
Thai sweet chilli crispy lentil puffs
Harvest Snaps
C NOVA 4
Loaded onion rings
E NOVA 4