Barcode: 0850403000608
Organic all purpose baking mix
Processing
NOVA 3
Labels
organic
no gmos
non gmo project
Categories
Available in
united states, world
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 350.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 82.5 g |
| of which sugars | 7.5 g |
| Fiber | 2.5 g |
| Proteins | 2.5 g |
| Salt | 2.6 g |
Ingredients
Organic white rice flour, organic tapioca starch, organic cane sugar, baking soda, cream of tartar and salt.
Additives
e500
e500ii
Related Products in Snacks
Mini Vaahtobanaanit
Finnsweet
E NOVA 4
Konfekta Skumma döskallar
Haugen-Gruppen, Konfekta
E NOVA 4
Mozzarelline
Soavegel
D NOVA 3
Sbabam
Ravazzi, Ravazzi gummy
E NOVA 4
Tostadas Melba
Delverde
C NOVA 4
Pasticciotto cremarena
Soavegel, Pasticceria soave
D NOVA 4
Caramello salato
G7
E NOVA 4
Gelato Panna con frutti di bosco
Siviero Maria
D
Biscottini di Novara
Camporelli
D
Sorbetto ananas frutto della passione e mango alphonso
G7
C NOVA 4
Angeli di grano
Tre fornari
D NOVA 4
Colombella mandorla
Sapori
D NOVA 4