Barcode: 0626027087819
Organic almond base
by Earth's Own
Labels
no gluten
organic
vegetarian
kosher
no gmos
vegan
canada organic
cor kosher
no soy
non gmo project
without addition of dairy products
no carrageenan
Categories
Available in
canada, france, world
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 12.0 kcal |
| Fat | 1.0 g |
| of which saturated | 0.1 g |
| Carbohydrates | 0.4 g |
| of which sugars | 0.0 g |
| Fiber | 0.4 g |
| Proteins | 0.4 g |
| Salt | 0.1 g |
Ingredients
Organic almond base (filtered water, organic whole almonds), Sea salt, Organic locust bean gum, Gellan gum, Natural flavour, Vitamins and minerals (calcium carbonate, vitamin A palmitate, vitamin D2, riboflavin, vitamin B12, zinc gluconate)
Allergens
nuts
Additives
e410
e418
Related Products in Beverages And Beverages Preparations
Senseo classique
Senseo
B NOVA 1
Café Legal
Legal
NOVA 1
Thé Agrumes
Lipton
B NOVA 4
Dosettes café Corsé
Senseo
B NOVA 1
L'or perle du bresil grain
Maison du Café
Whataburger, Barqs Root Beer, Medium, 32 Oz
Whataburger
B
Senseo Corsé
Senseo
B
Sbarro, Brisk Mango Iced Tea
Sbarro
E
IHOP, Diet Pepsi, 16 Fl Oz
IHOP
B
Dosettes de café moulu, décaféiné, format maxi plaisir
Senseo
B
Wawa, Holiday Blend Coffee, 12 Oz
Wawa
B
cappuccino
DE Master Blenders, Philips, Senseo
NOVA 4