Barcode: 0795631565720
Organic Almond Date Roll
by Crazy Fresh
Nutri-Score
D
Processing
NOVA 3
Labels
organic
Categories
Available in
united states
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 333.0 kcal |
| Fat | 0.9 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 74.1 g |
| of which sugars | 51.9 g |
| Fiber | 18.5 g |
| Proteins | 5.6 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Organic dates, organic almonds
Related Products in Snacks
Chocolatey candies, chocolatey
E NOVA 4
Celebration by sweetworks, gumballs
Celebration By Sweetworks, Sweetworks Confections Llc
D NOVA 4
Celebration by sweetworks, sixlets, candy, chocolate
Celebration By Sweetworks, Sweetworks Confections Llc
E NOVA 4
Celebration by sweetworks, sixlets chocolatey candies
E NOVA 4
Celebration by sweetworks, gumballs
Celebration By Sweetworks, Sweetworks Confections Llc
D NOVA 4
Jawbreakers fruity flavored hard candy with a chocolatey center, jawbreakers fruity
E NOVA 4
Celebration by sweetworks, sixlets, candy coated flavored candy, chocolate
Celebration By Sweetworks, Sweetworks Confections Llc
E NOVA 4
Celebration by sweetworks, sixlets, candy coated candy, chocolate
Oak Leaf Confections
E NOVA 4
Chocolate Flavored Candy
Oak Leaf Confections
E NOVA 4
Shimmer chocolatey candies
Celebration By Sweetworks, Sweetworks Confections Llc
E NOVA 4
Shimmer chocolatey candies
Celebration By Sweetworks, Sweetworks Confections Llc
E NOVA 4
Chocolatey Candies
E NOVA 4