Barcode: 0858385007035
Organic Almond Plant-Based Milk imp
by Koita
Nutri-Score
D
Processing
NOVA 3
Labels
organic
no gmos
made in italy
no added sugar
non gmo project
Categories
Available in
france, world
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 57.0 kcal |
| Fat | 2.3 g |
| of which saturated | 0.2 g |
| Carbohydrates | 8.3 g |
| of which sugars | 4.0 g |
| Fiber | 0.3 g |
| Proteins | 0.5 g |
| Salt | 0.1 g |
Ingredients
Water, Organic Almonds, Organic rice starch, Natural flavour of almond, Sea salt
Allergens
nuts
Related Products in Beverages And Beverages Preparations
Non-alcoholic drink with basil
TG
E NOVA 4
Uncured Pepperoni Pizza
Rao's
E NOVA 4
Bree's Classic Lemonade
Bree's Bees
C NOVA 3
Ananasová matcha limonáda
Amity
NOVA 4
Limonáda s čajem matcha s příchutí grep
Amity
NOVA 4
Kombucha
NOVA 3
Chocolate sweet ground chocolate cocoa beverage mix
Ghirardelli
NOVA 4
Cherry Syrup 3 Ingredient
Blackberry patch
NOVA 3
100% pure coconut water
Maui and Sons
B NOVA 1
Matcha limonáda s příchutí limety
Amity
NOVA 4
Natural Artesian Water
Evamor
B NOVA 1
Lime Flavored Carbonated Mineral Water, Lime
Perrier
B NOVA 4