Barcode: 0041190060085
Organic almonds raw
Nutri-Score
A
Processing
NOVA 1
Labels
organic
Categories
Available in
united states
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 600.0 kcal |
| Fat | 43.3 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 26.7 g |
| of which sugars | 3.3 g |
| Fiber | 13.3 g |
| Proteins | 26.7 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Organic almonds.
Related Products in Snacks
Currywurst
Meal Quick, Cux-Fleisch
D NOVA 4
ZBAR Protein Snack Bar Cookies 'N Creme
Clif
D NOVA 4
Cookies & Creamy
TRU BAR
Kinder bueno Crispy Creamy Chocolate Bar
Kinder
E NOVA 4
Sweet & Salty Kettle Corn Popcorn
Skinny Pop
D NOVA 3 Eco-Score B
Pink cronut
Lidl
E NOVA 4 Eco-Score E
biscotti cereali g granola e frolla
Galbusera
C NOVA 4 Eco-Score C
Original Plantain Chips
Chifles
E NOVA 3
FILLED PRETZELS Peanut Butter
amazon grocery
E NOVA 3 Eco-Score B
Mint Dark Chocolate
Moser Roth
E NOVA 4 Eco-Score E
Nutresa, Balones Candy, Chocolate
Nutresa S.A. De C.V.
E NOVA 4
Arcoiris
Gamesa
E NOVA 4 Eco-Score C