Barcode: 0853247003040
Organic aloe water
by La Aloe Llc
Nutri-Score
B
Processing
NOVA 4
Labels
organic
Available in
united states
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 8.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | — |
| Carbohydrates | 2.1 g |
| of which sugars | 1.7 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Water, organic aloe vera inner leaf powder, organic cane sugar, malic acid, natural flavors, organic stevia.
Additives
e296
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Classic White
Wonder
C NOVA 4
Wow Spageti - Aglio Olio (Spicy Garlic)
Mayora
NOVA 4 Eco-Score B
Nudeln Muscheln
Birkel
A NOVA 1
Kichererbsen
1001 Delights, Freshona, Lidl
B NOVA 3 Eco-Score B
Studentenfutter Nüsse
Bio-Knospe, Coop, Naturaplan
D NOVA 3 Eco-Score B
Paprika Chips
M-Classic, Migros
D NOVA 4 Eco-Score B
Creamy tomato soup with basil
Progresso
B NOVA 4 Eco-Score A
Dinkel-Eier-Spätzle
REWE Bio
Valencia almendras
almondeli
B NOVA 3 Eco-Score C
tartine la Prairie classique 450g
NOVA 4 Eco-Score D
Erdnüsse
XOX
D
Protein Bagels
Simple truth
B NOVA 3 Eco-Score B