Barcode: 0028571006795
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 360.0 kcal |
| Fat | 4.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 70.0 g |
| of which sugars | 2.0 g |
| Fiber | 10.0 g |
| Proteins | 12.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Organic millet, organic white quinoa, organic red quinoa, organic buckwheat.
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Twisted Lime
Doritos
D NOVA 4
Kettle Cooked Potato Chips Sour Cream Herb & Onion
Miss Vickie's
D NOVA 4
Onion Flavored Rings minis Original
Funyuns
E NOVA 4
Sour Cream Herb & Onion kettle cooked chips
Miss Vickie’s
D NOVA 4
Applewood Smoked BBQ
Miss Vickie's
D NOVA 4
Sweet & Spicy Honey Chips
Lays
NOVA 4
Hot Flavored Peanuts
Subrita
D NOVA 4
Dill Pickle Cheetos
Barilla
D NOVA 4
Honey Roasted Whole Peanuts
Nut Harvest
E NOVA 4
Nut Harvest Salted Whole Peanuts
Nut Harvest
B NOVA 3
HOT & SPICY FLAVORED
SIMPLY RUFFLES
D NOVA 4
Miss Vicke’s Baja Chipotle Potato Chips
Miss Vickie’s
D NOVA 4