Barcode: 0185814000856
Organic Ancient Grain Medley
by Truroots
Nutri-Score
A
Processing
NOVA 1
Labels
organic
Available in
united states, world
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 378.0 kcal |
| Fat | 5.6 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 68.9 g |
| of which sugars | 2.2 g |
| Fiber | 8.9 g |
| Proteins | 13.3 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Organic Amaranth, Organic Buckwheat, Organic Sprouted White Quinoa, Organic Sprouted Red Quinoa.
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Penne Rigate
Panzani
A NOVA 1
Bio-Streichcreme Tomate, Paprika, Beluga-Linse
Rewe, Rewe Bio+vegan
C NOVA 4
Pinienkerne
ja!
A NOVA 1 Eco-Score E
Pinienkerne
rewe beste wahl
A NOVA 1 Eco-Score E
Cup Noodles Chicken Flavor
Nissin
NOVA 4 Eco-Score B
Walnüsse
Rewe
A NOVA 1 Eco-Score D
Honey Gold Bite-Size Potatoes
Tasteful Selections
NOVA 1
Amandes
Seeberger
B NOVA 1 Eco-Score E
Huile d'Olive Vierge Extra
Baghlia
Eco-Score D
Studentenfutter - Classic
Aldi, Farmer naturals, Märsch
D NOVA 3 Eco-Score D
White bread
no name
C
Nut & fruit mix classic
Alesto, Lidl
D NOVA 1 Eco-Score D