Barcode: 0859512002008
Organic and pasture raised eggs
Nutri-Score
A
Processing
NOVA 1
Labels
organic
usda organic
no soy
Categories
Available in
united states
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 140.0 kcal |
| Fat | 10.0 g |
| of which saturated | 3.0 g |
| Carbohydrates | 0.0 g |
| of which sugars | 0.0 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 12.0 g |
| Salt | 0.4 g |
Ingredients
Eggs
Allergens
eggs
Related Products in Farming Products
Clares d'ou
Bonpreu
A
Claras de huevo Pasteurizadas
l'ou de l'estany
A NOVA 3
Huevos Frescos
Bonpreu
A
Huevos frescos
NOVA 1
Ous Frescos XL
Bonpreu
A
Huevos Frescos
Bonpreu
A
Camperos
Co'ok
A NOVA 1
Huevos frescos de gallinas
Alipende
A NOVA 1
Huevos de gallinas camperas
A
Huevos frescos
Pinilla
A NOVA 1
Ous
Granja Sant Jordi
A
12 Huevos frescos
Demillo
A NOVA 1