Barcode: 0028571006788
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 365.0 kcal |
| Fat | 1.9 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 69.2 g |
| of which sugars | 1.9 g |
| Fiber | 9.6 g |
| Proteins | 15.4 g |
| Salt | 0.1 g |
Ingredients
Organic black rice, organic black lentils, organic black quinoa.
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Riz Long Blanc
Celnat
B NOVA 1
Farine Grand Epeautre Complete
Celnat
A
TAPIOCA
Celnat
C
Amarante
Celnat
A NOVA 1
Riz Long Carnaroli Demi Complet
Celnat
B NOVA 1
Farine d'avoine demi-complète
Celnat
A NOVA 1
Flocons de sarrasin
Celnat
A
Riz Rond Blanc
Celnat
B NOVA 1
Graines de Courge
celnat
A NOVA 1
Muesli sans gluten
Celnat
C NOVA 4
Graines De Pavot Bio
Celnat
A NOVA 1
Flocons de Millet (J)
Celnat
A NOVA 1