Barcode: 0894357002585
Organic antioxidant force ounces
by Smart Juice
Nutri-Score
D
Processing
NOVA 1
Labels
organic
Available in
united states
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 54.2 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | — |
| Carbohydrates | 12.5 g |
| of which sugars | 10.8 g |
| Fiber | 0.4 g |
| Proteins | 0.4 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Organic pomegranate juice, organic tart cherry juice, organic red grape juice, organic purple carrot juice, organic cranberry juice, organic blueberry juice.
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Croutons Tradition
Azais Polito
C NOVA 4
Pave muesli
Delifrance
C NOVA 4
Pommes Bananes touche de Kiwis
Charles & Alice
A NOVA 4
Canistrelli à la farine de châtaigne
NOVA 3
Croûtons à l'ail "Spécial soupe de poisson
AZAIS-POLITO, Azais polito
E NOVA 4
Pavé aux graines de lin
Monoprix,Sans marque
B NOVA 4
Compote Pommes Mangues touche de Passion
Charles & Alice
C NOVA 1
Croutons à l’Ail
Azaïs-Polito
D NOVA 4
Croûtons Tradition
La Belle des Mers
D NOVA 4
Croûtons ail
E NOVA 4
Croutons nature
Azaïs Polito
C NOVA 4
Pain Polka Precuit
Delifrance
C NOVA 4