Barcode: 0825625703200
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 385.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | — |
| Carbohydrates | 84.6 g |
| of which sugars | 23.1 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 7.7 g |
| Salt | — |
Ingredients
Organic whole grain brown rice, organic brown rice syrup, organic cane sugar, freeze dried organic apples,agar, organic flavors, organic cinnamon.
Additives
e406
Related Products in Snacks
Gummi peach rings candy
E NOVA 4
Orange Slices, Orange
Weis
E NOVA 4
Gummi Popcorn & Cola Bottles
Weis quality
D NOVA 4
Gummi Sharks
Weis quality
D NOVA 4
Sour neon worms candy
E NOVA 4
Small conversation hearts
E NOVA 4
Fruit Slices Candy, Fruit
Weis quality
E NOVA 4
Gummi Mix
Weis quality
D NOVA 4
Gummi Flamingos
Weis quality
D NOVA 4
Holiday Non-Pareils
Weis Markets Inc.
E NOVA 4
Large conversation hearts candy
E NOVA 4
Orange Cream Gummi Bears, Orange Cream
Weis quality
D NOVA 4